Urząd Miejski w Sośnicowicach

Mammobus w Sośnicowicach

Mammobus w Sośnicowicach

Centrum Onkologii w Gliwicach wraz z Urzędem Miasta Sośnicowice organizuje przyjazd mammobusu do Sośnicowic. Akcja bezpłatnych badań mammograficznych odbędzie się w dniach 13 i 16-17 sierpnia br. przy Ośrodku Zdrowia (ul. Gliwicka 28). Badania będą wykonywane w godzinach 9.00-14.00 (pon., wt.) i 12.00-17.00 (pt.). Na terenie gminy pozostało prawie tysiąc kobiet, które nie wykonały mammografii, a badanie takie Panie w wieku 50 – 69 lat powinny wykonać co dwa lata (jest wówczas refundowane przez NFZ). Do dnia dzisiejszego z udziału w Programie Profilaktycznym dt. raka piersi skorzystało zaledwie 15,00 % mieszkanek gminy dlatego poprzez przyjazd mobilnej pracowni chcemy zachęcić kobiety do zadbania o własne zdowie. Na mammografię zapraszamy wszystkie kobiety bez względu na miejsce zamieszkania. Kobiety z poza wyznaczonej grupy wiekowej mogą wykonać mammografie odpłatnie – koszt 90 zł. (konieczne jest skierowanie od lekarza specjalisty np. ginekologa). Aby dotrzeć z informacją do jak największej grupy kobiet zwracamy się z prośbą o pomoc przy nagłośnieniu akcji poprzez zamieszczenie na łamach informatora gminy “Miasteczko” oraz na stronach internetowych gminy artykułu, plakatu lub komunikatu (forma dowolna) zapraszającego do udziału w akcji. Przykładowe materiały promocyjne przesyłam w załączeniu. Z góry serdecznie dziękuję za przyłączenie się do akcji. Liczymy na Państwa wrażliwość oraz otwartość na działania mające na celu ochronę zdrowia, a bardzo często ratujące ludzkie życie.

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2010-07-20 13:07 Autor: Paweł Nawara Data publikacji: 2010-07-20 11:05 Osoba udostępniająca na stronie: root Data ostatniej modyfikacji: 2011-12-05 Osoba modyfikująca: root