Informacja o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystania

Zgodnie „Programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski” przyjętym przez Radę Ministrów w dniu 14.05.2002r. i regulacjami prawnymi dotyczącymi usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych Sośnicowice zostanie przeprowadzona aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest i miejscu ich występowania.
Na właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów nałożony został obowiązek dokonania przeglądu technicznego tych obiektów i miejsc występowania i wykorzystania azbestu.
Zgodnie z §7 ust. 1 rozporządzenia z dnia 23.10.2003r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystania i przemieszczania azbestu oraz wykorzystania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których był lub jest wykorzystywany azbest (Dz.U.Nr 192 poz. 1876)
„Właściciel , zarządca lub użytkownik miejsc, w których był lub jest wykorzystywany azbest lub wyroby zawierające azbest, dokonuje inwentaryzacji zastosowanych wyrobów zawierających azbest, poprzez sporządzenie spisu z natury. Wynik inwentaryzacji ujmuje się w informacji według wzoru formularza.
Informację właściciel , zarządca lub użytkownik sporządza w dwóch egzemplarzach
1. jeden egzemplarz przedkłada się w formie pisemnej wojewodzie
2. drugi egzemplarz przechowuje przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji
Osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami przedkładają informację odpowiednio wójtowi, burmistrzowi
Informacja podlega corocznej aktualizacji w terminie do dnia 31 stycznia każdego roku.
Właściciel, zarządca lub użytkownik miejsc, w których był lub jest wykorzystywany azbest lub wyroby zawierające azbest, poddaje je przeglądom, w celu stwierdzenia obecności azbestu, i oznakowaniu, w terminie do 6 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia

Powyższe informacje dotyczące występowania azbestu należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Sośnicowicach do dnia 31.12.2008r. lub u sołtysa.
Formularze do sporządzenia inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest i miejscu jego występowania można uzyskać u sołtysa i w Urzędzie Miejskim w Sośnicowicach. Wszelkie informacje w powyższym temacie można uzyskać u insp. ekologii Ireny Szykowskiej – tel. 238 71 91 wewn. 313

Data wytworzenia: 2008-10-08 12:09 Autor: Paweł Nawara Data publikacji: 2008-10-07 10:06 Osoba udostępniająca na stronie: root Data ostatniej modyfikacji: 2011-12-05 Osoba modyfikująca: root