Turystyczny biwak z mamutem

To będzie wspaniała zabawa! Już dziś warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu i zarezerwować na wyjazd nad jezioro Dzierżno Małe. Kto tak zrobi, z pewnością nie pożałuje.

W sobotę 15 maja Starostwo Powiatowe w Gliwicach organizuje imprezę plenerową pod nazwą “Turystyczny biwak z powiatowym mamutem”. Impreza odbędzie się nad jeziorem Dzierżno Małe na terenie wokół Hotelu Dzierżno (dawny Hotel Energetyk, Pyskowice, ul. Na Grobli 2,). Ten majowy biwak stanowi nie tylko okazję do integracji mieszkańców gmin powiatu, ale będzie również miał charakter edukacyjno-promocyjny. W jego trakcie odbędą się m.in. Minitargi Turystyczne, występy zespołów muzycznych oraz wiele imprez towarzyszących.

- W programie imprezy wystąpią m.in. zespoły Universe, Dwie Korony i Minimummasy. Publiczność będą też bawić grupy artystyczne, m.in. Kapela Biesiada. Całość poprowadzi Jacek Borkowski, a towarzyszyć mu będzie gotujący śląskie potrawy Dariusz Gnatowski, czyli popularny pan Boczek z serialu “Świat według Kiepskich”. Będzie też mnóstwo atrakcji towarzyszących – gry i zabawy dla dzieci, ale przede wszystkim odkrywanie świata epoki lodowcowej z mamutem!

Na Minitargach Turystycznych zapoznać się będzie można z ofertą m.in.
hoteli, ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych oraz gmin powiatu gliwickiego. Okazuje się bowiem, że bardzo często mieszkańcy Śląska nie znają jego bogatej i ciekawej oferty turystyczno – wypoczynkowej, a przecież jest co zwiedzać i gdzie wypoczywać w powiecie gliwickim! – zachęcają organizatorzy ze Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na biwak! Wstęp wolny, atrakcji moc.
Przypominamy – sobota 15 maja, początek imprezy o godzinie 14.00, bawić się można do godz. 22.00.

Impreza jest częścią projektu “Gliwicki i co Powiecie? Promocja oferty turystycznej powiatu gliwickiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Data wytworzenia: 2010-04-30 15:00 Autor: Kazimierz Kaczmar Data publikacji: 2010-04-30 12:59 Osoba udostępniająca na stronie: root Data ostatniej modyfikacji: 2011-12-05 Osoba modyfikująca: root