Uwaga - drapieżnik z rodziny pumowatych.

Z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego działającego przy Opolskim Urzędzie Wojewódzkim wpłynęło pismo informujące, że w ciągu ostatnich dni w powiecie prudnickim na Opolszczyźnie stwierdzono kilka przypadków zagryzienia zwierząt hodowlanych. Istnieje prawdopodobieństwo, że dokonał tego drapieżnik z rodziny pumowatych.
Podobne zgłoszenia o pojawieniu się zwierzęcia otrzymano z powiatu głubczyckiego. Pojawienie się zwierzęcia może być przypuszczalnie związane z przemytem.
Niniejszym kierujemy ostrzeżenie do wszystkich mieszkańców, gdyż istnieje możliwość przemieszczenia się zwierzęcia na obszar gmin sąsiednich.

Sośnicowice, 24 marca 2009r.

Data wytworzenia: 2009-03-24 14:28 Autor: Paweł Nawara Data publikacji: 2009-03-24 13:26 Osoba udostępniająca na stronie: root Data ostatniej modyfikacji: 2011-12-05 Osoba modyfikująca: root