ZP-14/2015

Sośnicowice: Roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym zadania inwestycyjnego pn.: Budowa Gminnego Centrum Społeczno Kulturalnego i Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach niezbędnymi do prawidłowego jego wykonania.
Numer ogłoszenia: 164070 - 2015; data zamieszczenia: 02.07.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Sośnicowice, Rynek 19, 44-153 Sośnicowice, woj. śląskie, tel. 032 2387191 w. 330, faks 032 2387550.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym zadania inwestycyjnego pn.: Budowa Gminnego Centrum Społeczno Kulturalnego i Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach niezbędnymi do prawidłowego jego wykonania..

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym zadania inwestycyjnego pn.: Budowa Gminnego Centrum Społeczno Kulturalnego i Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach niezbędnymi do prawidłowego jego wykonania..

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.21.00.00-2.

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

• Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.06.2015.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

• Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe BUDMEX spółka z o.o.,, ul. Magazynowa 2,, 33-300 Nowy Sącz, kraj/woj. małopolskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 51054,61 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

• Cena wybranej oferty: 48600,00
  • Oferta z najniższą ceną: 48600,00 / Oferta z najwyższą ceną: 48600,00
  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

• 1. Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

• 2. Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

W trakcie realizacji robót stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych- stwierdzonych protokołem konieczności: Protokół konieczności z dnia 01.06.2015r. montaż zaworu zwrotnego na kanalizacji sanitarnej; montaż kratki odwadniającej w pom. gospodarczym P.6; montaż klap p.poż. na kanałach wentylacyjnych w pom. D.7 i D.8; wykonanie podejścia na elewacji dla przyszłego przyłącza teletechnicznego; zmiana wyposażenia biblioteki; osuszanie pomieszczeń piwnicznych, zaakceptowanymi przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego. W trakcie realizacji zadania pn.: Budowa Gminnego Centrum Społeczno Kulturalnego i Biblioteki Publicznej w Sośnicowicach stwierdzono konieczność wykonania następujących robót: montaż zaworu zwrotnego na włączeniu do istniejącej kanalizacji sanitarnej, celem zabezpieczenia pomieszczeń piwnicznych przed zalewaniem spowodowanym awarią lub przepełnieniem pobliskiej przepompowni ścieków; montaż kratki odwadniającej w pom. gospodarczym P.6, celem umożliwienia odwodnienia pomieszczenia, montaż klap p.poż. na kanałach wentylacyjnych do anemostatów w pom. D.7 i D.8, celem zapewnienia ciągłości przegrody p/poż. w postaci sufitu z płyt g.k, przez który przechodzą kanały wentylacyjne; wykonanie podejścia na elewacji dla przyłącza teletechnicznego, celem umożliwienia wykonania przyłącza teletechnicznego bez konieczności demontowania wykonanych już elementów obiektu; wykonanie dodatkowych elementów wyposażenia biblioteki, celem poprawienia funkcjonalności obiektu oraz dostosowaniem go do wymogów programu Biblioteka+; wykonanie prac związanych z osuszeniem pomieszczeń piwnicznych zalanych w wyniku awarii pobliskiej przepompowni ścieków, celem doprowadzenia elementów posadzki i ścian do prawidłowego stanu technicznego. Wyżej wymienione roboty dodatkowe nie były objęte zamówieniem podstawowym, są niezbędne do jego prawidłowego wykonania, nie przekraczają 50% wartości realizowanego zamówienia, są udzielone dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych.

Data wytworzenia: 2015-07-02 15:28 Autor: Kazimierz Kaczmar Data publikacji: 2015-07-02 15:28 Osoba udostępniająca na stronie: Kazimierz Kaczmar Data ostatniej modyfikacji: 2015-07-02 Osoba modyfikująca: Kazimierz Kaczmar